Fuse: fuse; 4A; 350VAC; 72VDC; time-lag; 8.35x4x7.8mm; PCB,THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
239.0
Tootekood:
0697W4000-01
Tootja: BEL
Tootja tootekood: 0697W4000-01
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 4A; 350VAC; 72VDC; time-lag; 8.35x4x7.8mm; PCB,THT
| Mounting | PCB, THT |
| Resistance | 14mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Contact plating | tinned |
| Leads | radial |
| Current rating | 4A |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 100A |