Transducer; 30bar; Range of val.cntrl: 0÷10 bar; 10÷32VDC; 4÷20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
0862181000000000
Tootja: NORGREN HERION
Tootja tootekood: 0862181000000000
Spetsifikatsioon tootele Transducer; 30bar; Range of val.cntrl: 0÷10 bar; 10÷32VDC; 4÷20mA
| Mounting | G 1/4" |
| Supply voltage | 10...32V DC |
| Operating temperature | -10...85°C |
| IP rating | IP65 |
| Body material | aluminum alloy |
| Additional functions | equipped with piezoelectric transducer, temperature compensated |
| Measurement accuracy | 0.15% |
| Electrical connection | DIN 43650 |
| Controlled parameter | pressure |
| Seal material | NBR rubber |