SEK 2R 26P STD pre-assy cover W/O SR
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
09181269622
Tootja: HARTING
Tootja tootekood: 09181269622
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SEK 2R 26P STD pre-assy cover W/O SR
| Operating temperature | -55...105°C |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | IDC |
| Number of pins | 26 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | PBT |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | grey |
| Ribbon cable pitch | 1.27mm |
| Spatial orientation | straight |
| Number of rows | 2 |