Connector: FFC/FPC
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
1-1735042-0
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 1-1735042-0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -20...85°C |
| Electrical mounting | soldering |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 10 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Body material | polyamide |
| Current rating | 1A |
| Ribbon cable pitch | 1mm |
| Spatial orientation | vertical |