Connector: FFC/FPC
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
1-1735042-4
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 1-1735042-4
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -20...85°C |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 14 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 1A |
| Current rating | 1A |
| Spatial orientation | vertical |