Connector: FFC/FPC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
136.0
Tootekood:
1-2013928-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 1-2013928-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -25...85°C |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 33 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 200mA |
| Rated voltage | 50V |
| Connector variant | ZIF |
| Spatial orientation | angled |