Diode: transil; 1.5kW; 13.1V; 86A; unidirectional; ±5%; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE13A R0
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1.5KE13A R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 13.1V; 86A; unidirectional; ±5%; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 18.2V |
| Max. forward impulse current | 86A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 13.1V |
| Leakage current | 1µA |