TVS Diode, 1.5KE Series, Bidirectional, 15.3 V, 25.2 V, DO-201, 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE18CA/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: 1.5KE18CA/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, 1.5KE Series, Bidirectional, 15.3 V, 25.2 V, DO-201, 2 Pins
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 15.3V |
| Max. forward impulse current | 60.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 17.1...18.9V |
| Leakage current | 1µA |