Diode: transil; 1.5kW; 320V; 3.5A; bidirectional; ±5%; DO201
Kordarv:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Tootekood:
1.5KE320CA-LF
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1.5KE320CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 320V; 3.5A; bidirectional; ±5%; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 273V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 3.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 320V |
| Leakage current | 1µA |