Diode: TVS; 1.5kW; 350V; 3.2A; bidirectional; ±5%; DO201; bulk
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
1.5KE350CA-B
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1.5KE350CA-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 1.5kW; 350V; 3.2A; bidirectional; ±5%; DO201; bulk
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. forward impulse current | 3.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 350V |
| Leakage current | 1µA |