Diode: transil; 1.5kW; 36V; 30.5A; unidirectional; ±5%; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE36A-B
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1.5KE36A-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 36V; 30.5A; unidirectional; ±5%; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 30.8V |
| Max. forward impulse current | 30.5A |
| Power dissipation | 1.5kW |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 36V |
| Leakage current | 1µA |