Diode: TVS; 1.5kW; 380÷420V; 2.8A; unidirectional; ±5%; DO201; 1.5KE
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE400A/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: 1.5KE400A/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 1.5kW; 380÷420V; 2.8A; unidirectional; ±5%; DO201; 1.5KE
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 342V |
| Max. forward impulse current | 2.8A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 380...420V |
| Leakage current | 1µA |