TVS Diode, 1.5KE, Unidirectional, 36.8 V, 59.3 V, DO-201, 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE43A/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: 1.5KE43A/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, 1.5KE, Unidirectional, 36.8 V, 59.3 V, DO-201, 2 Pins
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 36.8V |
| Max. forward impulse current | 25.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 40.9...45.2V |
| Leakage current | 1µA |