Diode: transil; 1.5kW; 40.9÷45.2V; 25.3A; bidirectional; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5KE43CA-T
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1.5KE43CA-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 40.9÷45.2V; 25.3A; bidirectional; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 36.8V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 25.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 40.9...45.2V |
| Leakage current | 5µA |