Diode: transil; 1.5kW; 44.7÷49.4V; 23.2A; bidirectional; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5KE47CA-T
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1.5KE47CA-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 44.7÷49.4V; 23.2A; bidirectional; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 40.2V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 23.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 44.7...49.4V |
| Leakage current | 5µA |