Diode: TVS; 44.7÷49.4V; 23.5A; bidirectional; ±5%; DO201; 1.5kW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE47CA/TR
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: 1.5KE47CA/TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 44.7÷49.4V; 23.5A; bidirectional; ±5%; DO201; 1.5kW
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 40.2V |
| Max. forward impulse current | 23.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 44.7...49.4V |
| Leakage current | 1µA |