Diode: transil; 1.5kW; 48.5÷53.6V; 21.4A; unidirectional; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5KE51A-T
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1.5KE51A-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 48.5÷53.6V; 21.4A; unidirectional; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 43.6V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 21.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 48.5...53.6V |
| Leakage current | 5µA |