Diode: TVS; 6.45÷7.14V; 144.8A; bidirectional; ±5%; DO201; 1.5kW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE6.8CA/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: 1.5KE6.8CA/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 6.45÷7.14V; 144.8A; bidirectional; ±5%; DO201; 1.5kW
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.8V |
| Max. forward impulse current | 144.8A |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 1mA |