Diode: TVS; 1.5kW; 68V; 16.5A; unidirectional; ±5%; DO201; bulk
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
1.5KE68A-B
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1.5KE68A-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 1.5kW; 68V; 16.5A; unidirectional; ±5%; DO201; bulk
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 58.1V |
| Max. forward impulse current | 16.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 68V |
| Leakage current | 1µA |