Diode: transil; 1.5kW; 68V; 16.3A; unidirectional; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE68A-E3/54
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1.5KE68A-E3/54
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 68V; 16.3A; unidirectional; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 58.1V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Technology | TransZorb® |
| Max. forward impulse current | 16.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 68V |
| Leakage current | 1µA |