Diode: TVS; 1.5kW; 7.13V; 134.5A; unidirectional; DO201AD
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
1.5KE7.5A-2
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 1.5KE7.5A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 1.5kW; 7.13V; 134.5A; unidirectional; DO201AD
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 6.4V |
| Max. forward impulse current | 134.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.13V |
| Leakage current | 500µA |