Diode: transil; 1.5kW; 7.5V; 132A; bidirectional; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5KE7V5CA
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: 1.5KE7V5CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 7.5V; 132A; bidirectional; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 6.4V |
| Max. forward impulse current | 132A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.5V |
| Leakage current | 500µA |