Diode: transil; 1.5kW; 91V; 12.6A; unidirectional; ±5%; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5KE91A-R0
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 91V; 12.6A; unidirectional; ±5%; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Tolerance | ±5% |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 125V |
| Max. forward impulse current | 12.6A |
| Power dissipation | 1.5kW |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 91V |
| Leakage current | 1µA |