Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5SMBJ20A
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: 1.5SMBJ20A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 46.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 22.2...24.5V |
| Leakage current | 1µA |