Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5SMC250AHM3_B/H
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1.5SMC250AHM3_B/H
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Operating temperature | -65...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 214V |
| Max. forward impulse current | 4.4A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 1µA |