Diode: transil; 1.5kW; 36V; 30A; bidirectional; ±5%; SMC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5SMC36CA V6G
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1.5SMC36CA V6G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 36V; 30A; bidirectional; ±5%; SMC
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 29.1V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 36V |
| Leakage current | 1µA |