TVS Diode, 1.5SMC Series, Unidirectional, 5.8 V, 10.5 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5SMC6.8A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: 1.5SMC6.8A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, 1.5SMC Series, Unidirectional, 5.8 V, 10.5 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 5.8V |
| Max. forward impulse current | 144.8A |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 1mA |