Diode: TVS; 1.5kW; 24.4÷27.1V; 42.3A; unidirectional; ±5%; SMC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5SMCJ22A-AQ-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1.5SMCJ22A-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 1.5kW; 24.4÷27.1V; 42.3A; unidirectional; ±5%; SMC
| Mounting | SMD |
| Case | SMC, DO214AB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 22V |
| Max. forward impulse current | 42.3A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 24.4...27.1V |
| Leakage current | 5µA |