Diode: TVS; 1.5kW; 44.4÷49.3V; 23.3A; bidirectional; ±5%; SMC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1.5SMCJ40CA-AQ-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1.5SMCJ40CA-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 1.5kW; 44.4÷49.3V; 23.3A; bidirectional; ±5%; SMC
| Mounting | SMD |
| Case | SMC, DO214AB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 23.3A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 44.4...49.3V |
| Leakage current | 5µA |