Diode: transil; 1.5kW; 56.7÷62.9V; unidirectional; DO214AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1.5SMCJ51A-DIO
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 56.7÷62.9V; unidirectional; DO214AB
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 51V |
| Power dissipation | 1.5kW |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 56.7...62.9V |
| Leakage current | 5µA |