Connector: FFC/FPC
Kordarv:
1250.0
Minimum quantity:
1250.0
Tootekood:
10051922-3010EHLF
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 10051922-3010EHLF
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -55...85°C |
| Electrical mounting | soldering |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 30 |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Body material | LCP |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 50V |
| Connector variant | ZIF |
| Spatial orientation | right |