Fuse: fuse; ultra rapid; 100A; 690VAC; 500VDC; ceramic,industrial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
100FE
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 100FE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 100A; 690VAC; 500VDC; ceramic,industrial
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 23W |
| Current rating | 100A |
| Rated voltage | 500V DC, 690V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Energy I2t | 2800A<sup>2</sup>s |
| Breaking capacity | 200kA |