10159560-200421RLF
Kordarv:
550.0
Minimum quantity:
550.0
Tootekood:
10159560-200421RLF
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 10159560-200421RLF
Spetsifikatsioon tootele 10159560-200421RLF
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contacts pitch | 2mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Number of pins | 2 |
| Current rating | 20A |
| Spatial orientation | vertical |