Connector: PCB to PCB
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
10162583-411169LF
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 10162583-411169LF
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB to PCB
| Operating temperature | -55...125°C |
| Contacts pitch | 1mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | contact |
| Mechanical mounting | surface-mounted |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Current rating | 1A |
| Spatial orientation | angled |