Circuit Board Indicator, Green, Red, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), R 20mA, G 20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
103-330-04
Tootja: MARL
Tootja tootekood: 103-330-04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Circuit Board Indicator, Green, Red, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), R 20mA, G 20mA
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 2V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of diodes | 1 |
| Luminosity | 20mcd |
| Viewing angle | 50° |
| LED colour | green/red, green, red |
| Wavelength | 565nm, 6...7nm |
| LED lens | diffused |
| LED version | bicolour, in housing |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| Luminosity of green colour | 20mcd |
| Luminosity of red colour | 20mcd |
| LED current | 20mA |