1156590000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
11.0
Tootekood:
1156590000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1156590000
Spetsifikatsioon tootele 1156590000
| Operating temperature | -50...130°C |
| Contacts pitch | 7.62mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | pin header |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 4 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Current rating | 41A |
| Rated voltage | 1kV |
| Spatial orientation | angled 90° |