Fuse: PTC polymer; 750mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1210L075/24PR
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1210L075/24PR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 750mA
| Mounting | SMD |
| Power | 600mW |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 750µm |
| Current rating | 750mA |
| Case - mm | 3225 |
| Max surge current | 100A |
| B dimension | 2.8mm |
| A dimension | 3.43mm |
| C dimension | 1.8mm |
| E dimension | 500µm |
| Max resistance | 400mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 1.5A |
| Min. resistance | 130mΩ |