Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 0.08A/24VDC; IP65; 50mΩ; 1÷5mm
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1241.1106.7095
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 1241.1106.7095
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 0.08A/24VDC; IP65; 50mΩ; 1÷5mm
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | push-button |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Panel thickness | 1...5mm |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 80mA / 24V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Button shape | square |
| Button marking | specjal mark |