Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPST-NO; 0.125A/48VDC; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1241.1112.7098
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 1241.1112.7098
Spetsifikatsioon tootele Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPST-NO; 0.125A/48VDC; IP65
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | vandal resistant |
| Number of positions | 2 |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø13mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 125mA / 48V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Button shape | flat, square |