Fuse: fuse; quick blow; 80A; 125VAC; 72VDC; soldered,SMD; ceramic
Kordarv:
9000.0
Minimum quantity:
9000.0
Tootekood:
1245HC80-RTR
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: 1245HC80-RTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 80A; 125VAC; 72VDC; soldered,SMD; ceramic
| Mounting | SMD |
| Resistance | 440µΩ |
| Kind of fuse | ceramic, miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 80A |
| Rated voltage | 72V DC, 125V AC |
| Voltage drop | 60mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |