Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
12CWQ15FNTR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 12CWQ15FNTR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 132A |
| Load current | 12A |
| Max. forward voltage | 890mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |