M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1300070204
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1300070204
Spetsifikatsioon tootele M12
| Operating temperature | -20...105°C |
| IP rating | IP67 |
| Kind of connector | male |
| Type of connector | 7/8" |
| Number of pins | 8 |
| Number of cores | 8 |
| Wire insulation material | PVC |
| Current rating | 7A |
| Connector variant | unshielded, with lead |
| Insulation colour | yellow |