Socket; SMA; female; card edge; 50Ω; SMT; on PCBs; teflon
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
132255
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 132255
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; SMA; female; card edge; 50Ω; SMT; on PCBs; teflon
| Operating temperature | -65...165°C |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | SMA |
| Contact material | beryllium copper |
| Body material | brass |
| Mechanical durability | 500cycles |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 18GHz |
| Connector variant | card edge |
| Spatial orientation | straight |
| Insulator material | teflon |