PCB terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
24.0
Tootekood:
1473840000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1473840000
Spetsifikatsioon tootele PCB terminal block
| Contacts pitch | 7.5mm |
| Electrical mounting | spring clamp |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 2 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Height | 16.3mm |
| Body colour | black |
| Current rating | 12A |
| Spatial orientation | vertical |