Connector: PCB terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
30.0
Tootekood:
1595790000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1595790000
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB terminal block
| Contacts pitch | 7.62mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | terminal block |
| Mechanical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 2 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 20mm |
| Body colour | orange |
| Current rating | 20A |
| Spatial orientation | angled 45° |