Diode: TVS; 15kW; 31.28V; 317.9A; unidirectional; R6; bulk
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
15KP28A
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 15KP28A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 15kW; 31.28V; 317.9A; unidirectional; R6; bulk
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 317.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 31.28V |
| Leakage current | 25µA |