Tootekood: 15KP36CA
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: 15KP36CA
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; bidirectional; Ø9,4x9,1mm; 15kW; Ammo Pack
Mounting THT
Kind of package Ammo Pack
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 36V
Max. forward impulse current 252.5A