Diode: TVS; 15kW; 44.7V; 229.5A; bidirectional; R6; bulk
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
15KP40CA-CDI
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 15KP40CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 15kW; 44.7V; 229.5A; bidirectional; R6; bulk
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 229.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 44.7V |
| Leakage current | 20µA |