Diode: transil; 15kW; 128.7V; 84.5A; bidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
15KPA110CA
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA110CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 15kW; 128.7V; 84.5A; bidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 110V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 84.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 128.7V |
| Leakage current | 2µA |