Diode: transil; 15kW; 175.6V; 62.4A; bidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
15KPA150CA
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA150CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 15kW; 175.6V; 62.4A; bidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 62.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 175.6V |
| Leakage current | 2µA |